Načítám...
  • AKTUÁLNÍ AKCE
  • Dárková balení
  • Francouzská vína
  • Gastronomie
  • Ostatní vína
  • Destiláty
  • Chile

299 Kč
Včetně DPH a všech zákonných poplatků

Les Jamelles Chardonnay BIO

Bio bílé víno chardonnay. Les Jamelles Bio je certifikovaná kolekce ekologických vín vyráběných s největší úctou k Zemi, životnímu prostředí.

Dostupnost SKLADEM > 5 kusů (expedice ihned)
Kód P1583237808
Značka Badet Clément

Parametry produktu

PF
Barva Bílá
Odrůda Chardonnay
Ročník 2018
Sladkost Suché 0-4g/l
Výrobce Badet Clement

Les Jamelles Bio je kolekce ekologických vín vyráběných s největší úctou k Zemi, lidem a životnímu prostředí a certifikovaná společností Ecocert.

Po celou dobu jejich vývoje, od pěstování hroznů po stáčení vín, jsou přísně dodržována pravidla ekologického zemědělství.

Hrozny pocházejí z oblasti Nîmes, z nížin Béziers. Složení půdy: oblázky v údolích nebo jílovitý vápenec na svazích.

Výnosy jsou sníženy přibližně o 30% ve srovnání s konvenční plodinou. Tradiční vinifikace v nerezových nádržích při nízké teplotě. Částečně blokována malolaktická fermentace. Stárnutí po dobu 5 měsíců v nádržích na jemných kalech.

Při ochutnávce - mírně zlatá barva. Toto víno má čirý a brilantní vzhled. Jeho ovocné tóny meruněk, hrušek a banánů dokonale ladí s vůní bílých květů a lehce opečených lískových ořechů. Ústa jsou kulatá a vykazují dobrou rovnováhu. Jeho krásná kyselost na patře přináší svěžest a délku.

Chardonnay Organic Bio Les Jamelles nejlépe vychutnáme  při 10 - 12 ° C ,

Vhodné pokrmy: ryby v omáčce, drůbež, flan delotte, mořské plody v listovém těstě, hřebenatka gratinovaná z kozím sýrem.

Catherine Delaunay toto víno  ráda kombinuje s filet z tresky pečené v troubě marinované v olivovém oleji a čerstvém koriandru.

Vinařské oblasti Francie